Amsterdam krijgt Nationaal Sjoa Museum
24-06-2015 - Er komt een Nationaal Sjoa Museum in Amsterdam waarin het verhaal wordt verteld van de uitsluiting, deportatie en vernietiging van de joden in Nederland vlak voor en tijdens de Tweede Wereldoorlog.
De naam Sjoa Museum komt van het Hebreeuwse woord Ha-Shoah dat Holocaust betekent. Volgens conservator Annemiek Gringold is er al aandacht voor de Nederlandse slachtoffers tijdens de Tweede Wereldoorlog, maar is deze enigszins verdeeld: "'Er zijn lokale herdenkingsplekken in Groesbeek, Vught, Amersfoort, Westerbork, Amsterdam en andere plaatsen, maar het alomvattende verhaal wordt nergens verteld", aldus Gringold.
Het Sjoa Museum is een initiatief van het Joods Historisch Museum (JHM), de Hollandsche Schouwburg en de Portugese Synagoge. Het musem wordt gehuisvest in de Hollandsche Schouwburg en de voormalige Kweekschool aan de Plantage Middenlaan in Amsterdam. Vanuit die locaties werden tijdens de Tweede Wereldoorlog zo'n 46.000 Nederlandse joden vastgezet en vervoerd naar vernietigingskampen.
Het is de bedoeling dat het Sjoa Museum in 2018 opengaat.
Door onze redactie
< Nieuwsoverzicht
|