The Blues Nijmegen
17-11-2014 - Op zaterdag 22 november vindt de eerste editie van Lindenberg Blues plaats in een poging de blues in Nijmegen weer nieuw leven in te blazen. Boo Boo Davis - Fool Fall In Love (live)
 Affiche De Koninck Blues Festival 2015 Foto: Delft Blues
|
Het festival valt onder de paraplu van The Blues Nijmegen van initiatiefnemers Leo Preusting en Pieter Tromp met als doelstelling om de blues in Nijmegen weer nieuw leven in te blazen. De eerste stap in die richting zal aankomende zaterdag door drie acts gezet worden, met als hoofdact de Amerikaanse blues muzikant Boo Boo Davis.
Red White and Blues
Red, White and Blues is in 2008 opgericht en laat zich inspireren door muziek van onder andere Tommy Castro, Stevie Ray Vaughan, Jimi Hendrix, BB King etc. Ze staan garant voor lekkere, rauwe, pompende, groovende blues met sublieme gitaarsolo’s met een bijzondere blaassectie die zorgt voor de extra dimensie. Red, White and Blues opent deze eerste Lindenberg Blues om 20.00.
Rosedale Blues Band & Friends
De vijf leden van de band zijn in de zestiger jaren elk in hun eigen omgeving geïnfecteerd door de muziek uit die tijd, waarvan de wortels verankerd liggen in de traditionele blues van Bo Diddly, Muddy Waters, Sonny B Williamson, BB King en vele anderen. De band is een hechte groep ervaren bluesmannen die puur voor het muzikale plezier hun favoriete bluesclassics vertolken.
De band staat onder leiding van Robbie Rosendaal die voor deze Lindenberg Blues weer terug is in zijn geboortestad. Daarom nodigt hij enkele gastspelers uit Nijmegen om samen met zijn band het podium te delen.
Boo Boo Davis
De Amerikaanse zanger en mondharmonicaspeler Boo Boo Davis is inmiddels 71 jaar jong en still going strong. Hij behoort tot de laatste generatie muzikanten die het schrijven en spelen van de blues heeft geleerd op basis van het harde leven in de Mississippi Delta. Zijn eerste Europese tour vond plaats in april 2000 en sindsdien toert Boo Boo met regelmaat door Europa. Boo Boo Davis weet zich in De Lindenberg gemarkeerd door twee muzikanten, namelijk John Gerritse op drums en percussie en Jan Mittendorp op gitaar.
Achtergrond Eerder kende Nijmegen het Eastside Bluesfestival dat na een verhuizing van Nijmegen Oost naar Concertgebouw De Vereniging vorig jaar zijn zevende en laatste editie kende.
Door onze redactie
Zie ook: Artikel(en) » De Koninck Bluesfestival
Locatie(s): » Lindenberg No 23
Person(en) » Boo Boo Davis
Genres » Blues/Folk - artiesten, agenda » Jazz Blues - artiesten, agenda » Blues - artiesten, agenda » Blues Rock - artiesten, agenda
< Nieuwsoverzicht
|
1. NOFX: TheReview NOFX speelde na 5 jaar eindelijk weer eens in Nederland. Hun nieuwste live album heet 'They've Actually Gotten Worse Live'. Die titel bleek gisteravond in de Melkweg niet terecht.
|
|
|
|