Toneelstuk 'De entertainer' gaat vrijdag in première
16-05-2014 - Vanaf komende vrijdag gaat het nieuwe toneelstuk met topacteur Gijs Scholten van Asschat in première in een uitverkochte Stadsschouwburg Amsterdam. Scholten van Aschat speelt in de bewerking van 'The Entertainer' van John Osborne de rol van een in verval geraakte komiek en diens familie.
 Gijs Scholten van Aschat Foto: © 2018 ArjoFrank Fotografie | BiosAgenda.nl
|
Vanaf morgen zijn de try-out van het toneelstuk De entertainer t/m 22 mei te zien. En vanaf vrijdag de 23 mei gaat de voorstelling in definitieve vorm op de planken.
Gijs Scholten van Asschat speelt in de productie van Toneelgroep Amsterdam de rol van de komiek Archie Rice.
Vanaf 3 juni zal het stuk ook te zien zijn in Den Bosch, Eindhoven, Groningen, Tilburg, Den Haag, Gouda, Delft, Arnhem, Utrecht, Rotterdam, Leeuwarden en vanaf 13 augustus weer in Amsterdam te zien en ditmaal met Engelse boventiteling.
Uitzonderlijk Vanavond is er een openbare repetitie en daarna volgen er 3 try-outs van het stuk. Achtergrond Eerder werd de rol van Archie Rice vertolkt in het originele versie door Laurence Olivier (1957).
Het stuk was in Nederland eerder te zien als 'De humorist' opgevoerd door voormalig Haagse Comedie (1958).
In 1988 werd het stuk opnieuw opgevoerd met John Kraaijkamp in de hoofdrol, welk een zeer moeizame periode was voor de komiek die een tragi-komiek moest spelen.
Door onze redactie
Zie ook: Evenement - geweest: » De entertainer
Locatie(s): » Stadsschouwburg Amsterdam
Person(en) » Gijs Scholten van Aschat
< Nieuwsoverzicht
|