07-01-2010 - Festival Mundial heeft de eerste act voor de 23e editie te pakken. Neerlands eigen Afro-groove formatie Mdungu bestijgt deze zomer het Tilburgse podium.
Festival Mundial vindt plaats op 19 en 20 juni 2010 in het Tilburgse Leijpark. Tijdens dit tweedaagse festival treden artiesten van over de hele wereld op.
Al jaren staat Festival Mundial bekend om de mix van muziek, cultuur, sfeer en inhoud. Naast een nationale en internationale muzikale line-up biedt Festival Mundial ook ruimte aan circus, comedy, dans en theatrale acts.
Mdungu wordt de beste Afrikaanse band van Nederland genoemd. Dat is bijzonder, omdat het merendeel van de band Europees is en een achtergrond heeft in niet Afrikaanse muziek. Zo ontstaat een uniek genre: Afrikaanse mestizo!
Mdungu is zeker niet louter wereldmuziek. Dat bewijst het feit dat zij op de komende editie van Noorderslag 2010 te zien zijn. Onlangs werd hun debuut album Afro What!? verkozen door Mixedworldmusic.com tot het beste wereldmuziek album in Nederland geproduceerd.
De voorverkoop van Festival Mundial start op 1 april 2010.