Bouwjaar: 1862
Type: 8-kante stellingmolen
Functie: korenmolen
Inrichting: 1 koppel maalstenen
De molen werd in 1862 gebouwd door molenmaker H. ten Have te Mensingewier in opdracht van G. Wiertsema Elema.
Op 6 oktober 1954 is de molen in een vliegende storm op hol geslagen; de beide pelstenen zijn toen door de muren
geslagen. Met grote moeite is de molen verder heelhuids tot stilstand gebracht.
In 1955 werd de gemeente Eenrum eigenaar van de molen en liet hem in de jaren 1957 en 1958 door molenmaker Bremer te Adorp weer herstellen.
In 1981 was een nieuwe restauratie noodzakelijk.
De voormalige molenaarswoning (Molenstraat 5) bestaat uit een boerderij van het kop-hals-romp-type en is ingericht als restaurant en mosterdmuseum.
Tijdens de traditionele Hemelvaart-markt in Eenrum zal het op De Lelie weer een drukte van belang zijn. Deze dag is door de vele bezoekers van deze markt ( 40.000-50.000 bezoekers) voor de molen een topdag.
De molen krijgt dan ook zo’n 500 bezoekers te verwerken. Ook dan zullen er door meerdere bakkers demonstraties worden gegeven.
Vanaf eind maart is De Lelie weer iedere zaterdagmiddag geopend van 13.00-16.00 uur. Dan worden er weer de alom bekende oerbroodjes en leliekoekjes gebakken. U bent van harte welkom!
Openingstijden (locaties)
|
|
Korenmolen bekijken: De Lelie - informatie, agendas, shows, nieuws
|
|
|
|
|
|